Archiwa kategorii: Konkursy
10 Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą
W związku z tym, iż Centrum Edukacji Artystycznej obejmuje swoją działalnością tylko uczniów I i II stopnia, byliśmy zmuszeni zmienić nieco harmonogram konkursu, jak również prosić studentów o wpisowe.
Zapraszamy serdecznie.
Do zobaczenia w Cieszynie!
Zarząd PTH
” Miniatura na Harfę Celtycką”
VII Ogólnopolski Konkurs
” Miniatura na Harfę Celtycką”,
Łódź, 27-28 października 2023
Regulamin
1. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi.
2. Celem konkursu jest popularyzacja muzyki na harfę celtycką
oraz umożliwienie młodym wykonawcom prezentacji swych umiejętności oraz ich konfrontacji
z innymi harfistami z całej Polski.
3. Przesłuchania odbędą się w terminie 27-28 października 2023 w siedzibie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi.
4. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas harfy szkół muzycznych I stopnia.
5. Uczestnicy wykonają program solo.
6. Przesłuchania odbędą się w dwóch kategoriach:
Kategoria I
– uczestnicy urodzeni w roku 2014
i młodsi.
Kategoria II
– uczestnicy urodzeni w latach 2011- 2013.
7. Repertuar konkursu:
Kategoria I – dwie dowolnie wybrane miniatury o skontrastowanym charakterze oraz jeden dowolnie wybrany utwór/ część utworu obowiązkowego
1). Zuzanna Niedzielak – „Taneczne perypetie pająka Eustachego”,
2). Aldona Poczwardowska- „Psie plotki”,
3). Witold Janiak – „Ballada jaskiniowa”
Czas trwania programu – do 12 minut.
Kategoria II – dwie dowolnie wybrane miniatury o skontrastowanym charakterze oraz jeden dowolnie wybrany utwór/część utworu obowiązkowego
1). Zuzanna Niedzielak – „Taneczne perypetie pająka Eustachego”,
2). Aldona Poczwardowska- „Psie plotki”,
3). Witold Janiak – „Ballada jaskiniowa”
Czas trwania programu – do 15 minut.
W obu grupach dopuszcza się wykonanie jednej transkrypcji.
8. Jury zostanie powołane przez Centrum Edukacji Artystycznej. Jury ustala zasady punktacji i przyznawania nagród i dyplomów. W każdej grupie zostaną przyznane miejsca i wyróżnienia.
9. Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne.
10. Jury ocenia prezentacje uczestników w skali 1 – 25 punktów, biorąc pod uwagę: zgodność wykonania z tekstem, precyzję techniczną, walory brzmieniowe, interpretację i stylowość gry oraz ogólne wrażenie artystyczne.
11. Uczniowie oraz krewni osób wchodzących w skład Jury nie mogą brać udziału w konkursie.
Dla laureatów Konkursu w każdej grupie wiekowej przewiduje się dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
12. Laureaci Konkursów będący uczniami polskich szkół muzycznych otrzymują z zajęć edukacyjnych „instrument główny – harfa” najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną i są zwolnieni z egzaminu promocyjnego lub końcowego.
13. Laureaci Konkursu są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznych szkół ponadpodstawowych, o których mowa w art. 132 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
14. Przesłanie zgłoszenia do Konkursu przez kandydata jest równoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu. Zawiadomienie kandydata o przyjęciu zgłoszenia będzie uważane za zawarcie umowy między organizatorem, współorganizatorem a kandydatem w sprawach regulowanych niniejszym Regulaminem.
15. Zgłoszenia uczestników należy przysyłać do dn. 30 września 2023 na formularzu dostępnym na stronie www.muzyczna-sosnowa.pl
16. Do zgłoszenia należy dołączyć 3 kopie wykonywanych utworów, oprócz utworu obowiązkowego.
17. Koszty dojazdu i zakwaterowania pokrywają uczestnicy.
18. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej rejestracji i wydania materiałów z przesłuchań konkursowych oraz stworzenia i publikacji fotorelacji z Konkursu.
***
W trybie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE
(ogólne rozporządzenie o ochronie danych Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r), zwanego dalej RODO, informuję:
Współadministratorami przetwarzanych danych osobowych są:
a) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, reprezentowana przez dyrektora.
Kontakt: tel. 42-684-63-84, email: sekretariat@muzyczna-sosnowa.pl
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: https://bip.e-cea.pl/0811/struktura-organizacyjna/pracownicy
jest administratorem wszystkich danych osobowych niezbędnych w zakresie przygotowania i przeprowadzenia niniejszego konkursu.
b) Centrum Edukacji Artystycznej ul. Mikołaja Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa, reprezentowane przez dyrektora.
Kontakt: tel. 224210621, email: sekretariat@cea.art.pl
Inspektor Ochrony Danych Osobowych:
https://cea-art.pl/pracownicy-cea/
jest administratorem wszystkich danych osobowych niezbędnych do zrealizowania zadań organizatora konkursu określonych przepisami prawa, w tym wynikających ze sprawozdawczości wykonawcy wobec organizatora.
Pozostałe prawa przysługujące osobie dostępne na:
Lista Laureatów IV Ogólnopolskiego Konknursu Harfowego im. Karola Grolla
GRUPA I
I miejsce – Idalia Gruszczyńska
Nauczyciel – Dorota Szyszkowska-Janiak
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
II miejsce – Theodor Schock
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
III miejsce – Barbara Błoch
Nauczyciel – Natalia Dymarska
Zespół Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie
Wyróżnienie – Antonina Albrycht
Nauczyciel – Małgorzata Sikora
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
Wyróżnienie – Ewa Gizelska
Nauczyciel – Dorota Szyszkowska-Janiak
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
Wyróżnienie – Małgorzata Werner
Nauczyciel – Agnieszka Kaczmarek-Bialic
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach
GRUPA II
I miejsce – Urszula Smoła
Nauczyciel – Agnieszka Grela-Fedkowicz
Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie
II miejsce – Liliana Raczek
Nauczyciel – Justyna Hebda
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie
III miejsce ex aequo – Barbara Ciesielska
Nauczyciel – Małgorzata Szołtysek
Zespół Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej
III miejsce ex aequo – Mia Rawicka
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
Wyróżnienie – Rita Iwaniuk
Nauczyciel – Agnieszka Bemowska
Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach
Wyróżnienie – Hanna Matuszyńska
Nauczyciel – Magdalena Czopka
OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
GRUPA III
I miejsce ex aequo – Helena Kamińska
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
I miejsce ex aequo – Mila Rozmysłowicz
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
II miejsce – Aleksandra Beme
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
III miejsce – Amelia Grzywińska
Nauczyciel – Natalia Dymarska
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
Wyróżnienie – Łucja Iwańczak
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 3 im. M. Zduniak we Wrocławiu
Wyróżnienie – Zofia Młodawska
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Wyróżnienie – Natalia Stanisławska
Nauczyciel – Małgorzata Szołtysek
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
Wyróżnienie – Oliwia Wójtowicz
Nauczyciel – Justyna Hebda
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie
Nagroda PTH za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora – Mila Rozmysłowicz
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
GRUPA IV
I miejsce – Antonina Wieczorek
Nauczyciel – dr Aneta Salwińska
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
II miejsce – Maja Nowak
Nauczyciel – Małgorzata Szołtysek
Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.
III miejsce – Liwia Kluczniak
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Wyróżnienie – Agata Kunach
Nauczyciel – Urszula Nowakowska-Żwirdowska Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie
Wyróżnienie – Maria Matuszyńska
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Wyróżnienie – Zofia Mossakowska
Nauczyciel – Urszula Nowakowska-Żwirdowska
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie
Wyróżnienie – Witold Pojawa
Nauczyciel – Agata Fandri
ZPSM nr 1 – Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. J. Elsnera w Warszawie
Wyróżnienie – Anna Spóz-Parol
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Wyróżnienie – Hanna Sprawka
Nauczyciel – dr Aneta Salwińska
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
Wyróżnienie – Laura Szewczyk
Nauczyciel – Marta Sandurska
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej
Nagroda PTH za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora – Antonina Wieczorek
Nauczyciel – dr Aneta Salwińska
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
Nagroda specjalna prof. Joanny Kozielskiej dla wyróżniającej się osobowości artystycznej – Liwia Kluczniak
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Grupa V
I miejsce – Kalina Nowaczek
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Nagroda specjalna Stowarzyszenia Harfa Dzieciom w postaci sesji nagraniowej – Kalina Nowaczek
Nauczyciel Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Przesłuchania / Filharmonia Narodowa
Filharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko
MUZYK SOLISTA – HARFA – 1/2 ETATU
TERMIN: 6 MARCA 2023 – I etap oraz 7 MARCA 2023 – II etap
Szczegóły i program do przesłuchań do pobrania poniżej
Zachęcamy do udziału!
Przesłuchanie do Orkiestry Opery Bałtyckiej w Gdańsku
Szanowni Państwo,
informujemy, że zostało ogłoszone przesłuchanie do Orkiestry Opery Bałtyckiej w Gdańsku na stanowisko – harfa – I głos.
Odbędzie się ono we wtorek 15 listopada 2022r.
Więcej informacji w poniższym linku:
Laureaci IX Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą
Kategoria I
I miejsce – Hanna Matuszyńska i Emilia Młodawska (klarnet) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu – mgr Magdalena Czopka (mgr Rafał Dynda)
II miejsce – Łucja Iwańczak i Berenika Golińska (skrzypce) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 3 w Zespole Szkół nr 20 im. prof. Marii Zduniak we Wrocławiu – mgr Magdalena Czopka (mgr Agnieszka Golińska)
Kategoria II
I miejsce – Maria Matuszyńska i Mila Rozmysłowicz (harfa) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu – mgr Magdalena Czopka
I miejsce – Zofia Młodawska i Zofia Mas (skrzypce) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu – mgr Magdalena Czopka (mgr Magdalena Płociennik)
II miejsce – Anna Spóz-Parol i Zarina Zaradna (harfa)Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu – dr Anna Sikorzak-Olek (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie – dr Anna Sikorzak-Olek i mgr Agata Galik)
II miejsce – Zofia Budzanowska i Emilia Schock (skrzypce) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu – mgr Magdalena Czopka (dr hab. Christian Danowicz)
Kategoria III
I miejsce – Emilia Jastrząb i Katarzyna Knapińska (wibrafon) Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu – mgr Magdalena Czopka (mgr Krystyna Wojciechowska)
III miejsce – Zuzanna Górecka i Kaja Anna Kieferling (harfa) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie – mgr Agnieszka Grela-Fedkowicz
Kategoria IV
II miejsce – Gabriela Dudziak i Małgorzata Cieszko (obój) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej – mgr Adrian Nowak (dr hab. Piotr Pyc)
Kategoria V
II miejsce – Urszula Janowska i Michalina Barcikowska (flet) Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie – dr hab. Zuzanna Elster (mgr Andrzej Krzyżanowski, dr hab. Urszula Janik-Lipińska)
III miejsce – Olga Ucieklak i Aleksandra Domarecka (skrzypce) Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie – dr hab. Zuzanna Elster (mgr Andrzej Gębski)
Kategoria VI – prawykonania
II miejsce – Michał Majkowski i Aleksandra Żmuda (flet) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie – mgr Agnieszka Grela- Fedkowicz (mgr Renata Guzik)
I miejsce dla kompozytora – Przemysław Pacek
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Program MKDzH / Cieszyn / 2022
Skład Jury MKDzH / Cieszyn / 2022
Przewodnicząca/Chairperson of the Jury:
Prof. Letizia Belmondo
Członkowie Jury/Members of the Jury:
Ivana Švestková
Piotr Moss
Tomáš Jamník
Michał Knot