Archiwa kategorii: Aktualności
Grupa MoCarta w Cieszynie… wśród harf
12 kwietnia 2024 r. w pierwszym dniu 10. Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie Polskie Towarzystwo Harfowe uświetnia swój jubileusz 20.lecia koncertem Grupy MoCarta w Teatrze. Po koncercie pt. „Grupa MoCarta wśród gwiazd i harf” artyści poprowadzą warsztat Q&A czyli sesję pytań i odpowiedzi pt. „Różne ścieżki do kariery”. Będą z nami Catherine Michel, Elżbieta Szmyt, Marta Ptaszyńska i bardzo wielu znamienitych gości, artystów.
Członkowie Towarzystwa mogą zarezerwować w kasie teatru (tel. 33 857 75 90) i potem nabyć bilety z dużą zniżką. Uczestnicy konkursu po nadesłaniu karty zgłoszenia także mogą zarezerwować bilety w kasie teatru. Niesprzedane bilety z puli zniżkowej po 25 marca br. uwolnimy do sprzedaży ogólnej. Cieszyn – cieszy…..
eng.
Polish Harp Society starts celebrating its 20th anniversary on April 12th 2024 in the Cieszyn Theatre with a concert “Mozart Group among Stars and Harps”. After the concert the artists will be answering questions concerning various pathways to successful career. Among guests we will see Catherine Michel, Elzbieta Szmyt, Marta Ptaszyńska and important others.
The competitors can reserve the discounted tickets (10 euros each) by calling the Theatre (+48 33 857 7590). The deadline is March 25. See you in Cieszyn.
Harfowe prawykonania – Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Szczęśliwego Nowego Roku!
” Miniatura na Harfę Celtycką”
VII Ogólnopolski Konkurs
” Miniatura na Harfę Celtycką”,
Łódź, 27-28 października 2023
Regulamin
1. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi.
2. Celem konkursu jest popularyzacja muzyki na harfę celtycką
oraz umożliwienie młodym wykonawcom prezentacji swych umiejętności oraz ich konfrontacji
z innymi harfistami z całej Polski.
3. Przesłuchania odbędą się w terminie 27-28 października 2023 w siedzibie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi.
4. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas harfy szkół muzycznych I stopnia.
5. Uczestnicy wykonają program solo.
6. Przesłuchania odbędą się w dwóch kategoriach:
Kategoria I
– uczestnicy urodzeni w roku 2014
i młodsi.
Kategoria II
– uczestnicy urodzeni w latach 2011- 2013.
7. Repertuar konkursu:
Kategoria I – dwie dowolnie wybrane miniatury o skontrastowanym charakterze oraz jeden dowolnie wybrany utwór/ część utworu obowiązkowego
1). Zuzanna Niedzielak – „Taneczne perypetie pająka Eustachego”,
2). Aldona Poczwardowska- „Psie plotki”,
3). Witold Janiak – „Ballada jaskiniowa”
Czas trwania programu – do 12 minut.
Kategoria II – dwie dowolnie wybrane miniatury o skontrastowanym charakterze oraz jeden dowolnie wybrany utwór/część utworu obowiązkowego
1). Zuzanna Niedzielak – „Taneczne perypetie pająka Eustachego”,
2). Aldona Poczwardowska- „Psie plotki”,
3). Witold Janiak – „Ballada jaskiniowa”
Czas trwania programu – do 15 minut.
W obu grupach dopuszcza się wykonanie jednej transkrypcji.
8. Jury zostanie powołane przez Centrum Edukacji Artystycznej. Jury ustala zasady punktacji i przyznawania nagród i dyplomów. W każdej grupie zostaną przyznane miejsca i wyróżnienia.
9. Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne.
10. Jury ocenia prezentacje uczestników w skali 1 – 25 punktów, biorąc pod uwagę: zgodność wykonania z tekstem, precyzję techniczną, walory brzmieniowe, interpretację i stylowość gry oraz ogólne wrażenie artystyczne.
11. Uczniowie oraz krewni osób wchodzących w skład Jury nie mogą brać udziału w konkursie.
Dla laureatów Konkursu w każdej grupie wiekowej przewiduje się dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
12. Laureaci Konkursów będący uczniami polskich szkół muzycznych otrzymują z zajęć edukacyjnych „instrument główny – harfa” najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną i są zwolnieni z egzaminu promocyjnego lub końcowego.
13. Laureaci Konkursu są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznych szkół ponadpodstawowych, o których mowa w art. 132 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
14. Przesłanie zgłoszenia do Konkursu przez kandydata jest równoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu. Zawiadomienie kandydata o przyjęciu zgłoszenia będzie uważane za zawarcie umowy między organizatorem, współorganizatorem a kandydatem w sprawach regulowanych niniejszym Regulaminem.
15. Zgłoszenia uczestników należy przysyłać do dn. 30 września 2023 na formularzu dostępnym na stronie www.muzyczna-sosnowa.pl
16. Do zgłoszenia należy dołączyć 3 kopie wykonywanych utworów, oprócz utworu obowiązkowego.
17. Koszty dojazdu i zakwaterowania pokrywają uczestnicy.
18. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej rejestracji i wydania materiałów z przesłuchań konkursowych oraz stworzenia i publikacji fotorelacji z Konkursu.
***
W trybie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE
(ogólne rozporządzenie o ochronie danych Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r), zwanego dalej RODO, informuję:
Współadministratorami przetwarzanych danych osobowych są:
a) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, reprezentowana przez dyrektora.
Kontakt: tel. 42-684-63-84, email: sekretariat@muzyczna-sosnowa.pl
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: https://bip.e-cea.pl/0811/struktura-organizacyjna/pracownicy
jest administratorem wszystkich danych osobowych niezbędnych w zakresie przygotowania i przeprowadzenia niniejszego konkursu.
b) Centrum Edukacji Artystycznej ul. Mikołaja Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa, reprezentowane przez dyrektora.
Kontakt: tel. 224210621, email: sekretariat@cea.art.pl
Inspektor Ochrony Danych Osobowych:
https://cea-art.pl/pracownicy-cea/
jest administratorem wszystkich danych osobowych niezbędnych do zrealizowania zadań organizatora konkursu określonych przepisami prawa, w tym wynikających ze sprawozdawczości wykonawcy wobec organizatora.
Pozostałe prawa przysługujące osobie dostępne na:
Lista Laureatów IV Ogólnopolskiego Konknursu Harfowego im. Karola Grolla
GRUPA I
I miejsce – Idalia Gruszczyńska
Nauczyciel – Dorota Szyszkowska-Janiak
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
II miejsce – Theodor Schock
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
III miejsce – Barbara Błoch
Nauczyciel – Natalia Dymarska
Zespół Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie
Wyróżnienie – Antonina Albrycht
Nauczyciel – Małgorzata Sikora
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
Wyróżnienie – Ewa Gizelska
Nauczyciel – Dorota Szyszkowska-Janiak
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
Wyróżnienie – Małgorzata Werner
Nauczyciel – Agnieszka Kaczmarek-Bialic
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach
GRUPA II
I miejsce – Urszula Smoła
Nauczyciel – Agnieszka Grela-Fedkowicz
Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie
II miejsce – Liliana Raczek
Nauczyciel – Justyna Hebda
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie
III miejsce ex aequo – Barbara Ciesielska
Nauczyciel – Małgorzata Szołtysek
Zespół Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej
III miejsce ex aequo – Mia Rawicka
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
Wyróżnienie – Rita Iwaniuk
Nauczyciel – Agnieszka Bemowska
Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach
Wyróżnienie – Hanna Matuszyńska
Nauczyciel – Magdalena Czopka
OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
GRUPA III
I miejsce ex aequo – Helena Kamińska
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
I miejsce ex aequo – Mila Rozmysłowicz
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
II miejsce – Aleksandra Beme
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
III miejsce – Amelia Grzywińska
Nauczyciel – Natalia Dymarska
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
Wyróżnienie – Łucja Iwańczak
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 3 im. M. Zduniak we Wrocławiu
Wyróżnienie – Zofia Młodawska
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Wyróżnienie – Natalia Stanisławska
Nauczyciel – Małgorzata Szołtysek
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
Wyróżnienie – Oliwia Wójtowicz
Nauczyciel – Justyna Hebda
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie
Nagroda PTH za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora – Mila Rozmysłowicz
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
GRUPA IV
I miejsce – Antonina Wieczorek
Nauczyciel – dr Aneta Salwińska
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
II miejsce – Maja Nowak
Nauczyciel – Małgorzata Szołtysek
Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.
III miejsce – Liwia Kluczniak
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Wyróżnienie – Agata Kunach
Nauczyciel – Urszula Nowakowska-Żwirdowska Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie
Wyróżnienie – Maria Matuszyńska
Nauczyciel – Magdalena Czopka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Wyróżnienie – Zofia Mossakowska
Nauczyciel – Urszula Nowakowska-Żwirdowska
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie
Wyróżnienie – Witold Pojawa
Nauczyciel – Agata Fandri
ZPSM nr 1 – Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. J. Elsnera w Warszawie
Wyróżnienie – Anna Spóz-Parol
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Wyróżnienie – Hanna Sprawka
Nauczyciel – dr Aneta Salwińska
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
Wyróżnienie – Laura Szewczyk
Nauczyciel – Marta Sandurska
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej
Nagroda PTH za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora – Antonina Wieczorek
Nauczyciel – dr Aneta Salwińska
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
Nagroda specjalna prof. Joanny Kozielskiej dla wyróżniającej się osobowości artystycznej – Liwia Kluczniak
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Grupa V
I miejsce – Kalina Nowaczek
Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Nagroda specjalna Stowarzyszenia Harfa Dzieciom w postaci sesji nagraniowej – Kalina Nowaczek
Nauczyciel Anna Piechura-Gabryś
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Ważne informacje o seminarium
Chętnych do uczestnictwa w Międzynarodowym seminarium „Sceny i kulisy wielkich konkursów harfowych – warsztaty edukacyjne i debaty” w Katowicach informujemy, że nie posiadamy już wolnych miejsc jeśli chodzi o zakwaterowanie i wyżywienie. Udział w seminarium jest bezpłatny, lecz wymaga uprzedniego zgłoszenia.
Melomanów informujemy, że bezpłatne wejściówki na koncerty towarzyszące seminarium, tj. piątkowy recital harfowy Lenki Petrović (Serbia) w Akademii Muzycznej w Katowicach (godz. 19.00) oraz sobotni koncert Chantal Mathieu i Śląskiego Trio Harfowego (godz. 19.30) są dostępne w Informacji w holu głównym Akademii oraz kasach NOSPR.
Formularz zgłoszenia na seminarium -> do pobrania poniżej
Przesłuchanie do Orkiestry Opery Bałtyckiej w Gdańsku
Szanowni Państwo,
informujemy, że zostało ogłoszone przesłuchanie do Orkiestry Opery Bałtyckiej w Gdańsku na stanowisko – harfa – I głos.
Odbędzie się ono we wtorek 15 listopada 2022r.
Więcej informacji w poniższym linku: