Archiwa kategorii: Aktualności

Gratulujemy laureatom i ich nauczycielom!

WYNIKI II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HARFOWEGO IM. KAROLA GROLLA 24-26 VI 2019
Laureaci i wyróżnieni w grupie I
I nagroda ex aequo
po 800 zł i nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Harfa Dzieciom
Zofia Młodawska kl. I
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu Nauczyciel – Magdalena Czopka
Anna Spóz-Parol kl. III
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie Nauczyciel – Anna Sikorzak-Olek
II nagroda
500 zł i nagroda rzeczowa ufundowana przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego
Amelia Grzywińska kl. I
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi Nauczyciel – Dorota Szyszkowska-Janiak
III nagroda
300 zł i nagroda rzeczowa ufundowana przez Firmę Horngaher
Zofia Szkudlarczyk kl. II
Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego Nauczyciel – Róża Sękowska
Wyróżnienia
po 200 zł i nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego i Firmę MyHarp
Sonia Ługowska kl. II
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi Nauczyciel – Aneta Salwińska
Oliwia Wójtowicz kl. I
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie Nauczyciel – Agnieszka Miedzwiecka
Nagroda rzeczowa dla najmłodszego uczestnika ufundowana przez Stowarzyszenie
Harfa Dzieciom
Oliwia Wójtowicz kl. I
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie Nauczyciel – Agnieszka Miedzwiecka
Nagroda rzeczowa Pani Urszuli Nowakowskiej-Żwirdowskiej dla wyróżniającego się Debiutanta
Hanna Gorgol kl. I
Szkoła Muzyczna I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie Nauczyciel – Agnieszka Miedzwiecka

Laureaci i wyróżnieni w grupie II
I nagroda
1000 zł i nagroda rzeczowa ufundowana przez Stowarzyszenie Harfa Dzieciom
Ligia Nowak kl. VI
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu Nauczyciel – Magdalena Just
II nagroda
600 zł i nagroda rzeczowa ufundowana przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego
Magda Niedźwiecka kl. IV
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi Nauczyciel – Dorota Szyszkowska-Janiak
III nagroda
300 zł i nagroda rzeczowa ufundowana przez Firmę Horngaher
Antonina Wieczorek kl. IV
Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi Nauczyciel – Aneta Salwińska
Wyróżnienie
200 zł i nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego i Firmę MyHarp
Oliwia Miazga kl. V
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu Nauczyciel – Paulina Mrozek
Nagroda 300 zł Pani Anny Sikorzak-Olek za najlepsze wykonanie jej utworu
Witold Pojawa kl. IV
Państwowa Szkoła Muzyczna im K. Kurpińskiego w Warszawie Nauczyciel – Anna Sikorzak-Olek
Laureaci i wyróżnieni w grupie III
I nagroda
1000 zł i nagroda rzeczowa ufundowana przez Stowarzyszenie Harfa Dzieciom
Kalina Nowaczek kl. VI
Zespół Państwowych Szkól Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie Nauczyciel – Natalia Dymarska
II i III Nagrody nie przyznano
Nagroda 1000 zł Polskiego Towarzystwa Harfowego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego – T. Paciorkiewicz Improwizacja
Natalia Skonieczna kl. III
Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy Nauczyciel – Maria Lewandowska

Laureaci i wyróżnieni w grupie IV
I nagrody nie przyznano
II nagroda
600 zł i nagroda rzeczowa ufundowana przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego
Rozalia Dmochowska kl. VI
Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. M. Karłowicza Nauczyciel – Róża Sękowska
III nagroda
300 zł i nagroda rzeczowa ufundowana przez Firmę Horngaher
Aniela Rybak kl. V
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie Państwowa Szkoła Muzyczna im J. Elsnera
Nauczyciel – Zuzanna Federowicz
Wyróżnienie
200 zł i nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego i Firmę MyHarp
Zuzanna Pierzak kl. V
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi Nauczyciel – Dorota Szyszkowska-Janiak
Nagroda 300 zł Piotra Mossa za najlepsze wykonanie utworu Valse Sentimental
Laura Jurčova kl. VI
Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku – Państwowa Szkoła Muzyczna II st.
Nauczyciel – Aldona Poczwardowska

Wyniki 8. Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą

KAT. IV:

III – Fanni Nizalowski, Maria Korzeniowska; Amelia Tokarska, Jesse Reis
II – Ewa Bemowska, Wojciech Sojka
I – Angela Rief, Fabian Kohring
 
KAT. III:
II – Hanna Węgrzynowska, Tymon Janusiewicz
I – Wojciech Trefon, Maria Gmyrek
 
KAT. II:
III – Maja Miśta, Emilia Jastrząb
II – Natalia Skonieczna, Małgorzata Bobińska
I– Zofia Janiak, Kacper Malinowski
 
KAT. IA:
III – Dominika Głowacka, Lidia Dombrowicz
II – Klara Tarnowska, Helena Korniluk
I – Anastazja Kacprzak, Magda Niedźwiecka
 
Nagroda honorowa
Michał Kowalski, Debora Hałaj
 
KAT. IB:
III – Agata Kunach, Ludmiła Marut
II – Zofia Budzanowska, Amelia Tracz
I – Zarina Zaradna, Lena Król-Szemat
 
Najlepsze wykonanie polskiego utworu:
Hanna Węgrzynowska, Tymon Janusiewicz (utwór Jeu-Parti – M. Ptaszyńska)
 
Najlepsze wykonanie utworu współczesnego:
Wojciech Trefon, Maria Gmyrek (utwór Eolienne – Ida Gotkovsky)
 
KAT. V:
III – Wojciech Trefon, Maria Gmyrek
II – Noemi Hańczyk, Weronika Ogonowska
I – Ewa Bemowska, Wojciech Sojka
 
Nagrody honorowe:
– Michał Majkowski, Mateusz Majkowski
– Oliwia Miazga, Magdalena Obczyńska
– Laura Szewczyk, Igor Jochymczyk
– Zofia Janiak, Kacper Malinowski

 

Nagroda honorowa dla kompozytora:

III – Eduardo Frigatti – Armorial

II – Jan Paweł Przegendza – Flashback na flet i harfę; AgnieszkaGrela-Fedkowicz – Reminiscencje

I – Wojciech Sojka – Introduction et Dance; Mateusz Winsław – Metamorphoses, Ovid’s request

Nagroda honorowa dla kompozytora-ucznia:

Wojciech Trefon – Rollercoaster

Nagroda honorowa za kompozycję na duet z harfą dla dzieci:

Agnieszka Grela-Fedkowicz– Reminiscencje

Nagroda specjalna – udział duetu w koncercie „Środa Młodych” w Sali kameralnej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach:

– Angela Rief, Fabian Kohring (Franz Doppler-Antonio Zamara – Casilda Fantasie pour flute et harpe)

– Wojciech Trefon, Maria Gmyrek (Ida Gotkovsky – Eolienne cz. 1, 2, 4)

– Zarina Zaradna, Lena Król-Szemat (Manx traditional/arr. Ch. Guard – The Flitter Danse)

– Ewa Bemowska, Wojciech Sojka (Wojciech Sojka – Introduction et Dance)

– Noemi Hańczyk, Weronika Ogonowska (Mateusz Winsław – Metamorphoses, Ovid’s request)

GRAND PRIX

– Wojciech Trefon, Maria Gmyrek

– Ewa Bemowska, Wojciech Sojka

Nagroda Specjalna prof. Helgi Storck:

Fanni Nizalowski, Maria Korzeniowska

Nagroda Stowarzyszenia Harfa Dzieciom dla najmłodszego duetu:

Maria Matuszyńska, Zofia Młodawska

Maria Jaworska, Anna Dardzińska

Zaproszenie na IX Międzynarodowy Festiwal Harfowy

Drodzy przyjaciele, koledzy oraz studenci harfy,
pragnę Was wszystkich zaprosić na IX Międzynarodowy Festiwal Harfowy w Katowicach, który odbędzie się w dniach od 31. maja do 2. czerwca 2019 roku.
Ponieważ wydarzenie to zbiega się w czasie z końcem mojej
15-letniej współpracy z Akademią Muzyczną w Katowicach, festiwal ten będzie miał również charakter quasi pożegnalny. Wszyscy tegoroczni uczestnicy festiwalu są ze mną powiązani wieloletnią przyjaźnią i współpracą.
Wśród wykonawców usłyszymy m.in. Johannę Seitz, Isabelle Moretti, Barbarę Dutkiewicz, Marię Szwajger-Kułakowską, Piotra Sałajczyka, Annę Verkholantsevą, Marię Piotrowską – Bogalecką, Adama Mokrusa, Alinę Bzhezhinską, Anetę i Konrada Salwińskich, Dorotę Szyszkowską, Karolinę Nowak, Krzysztofa Waloszczyka, Duo Paulina i Agata Pospieszny, Zespół dzieci Wiktorska Harf Open, Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz absolwentów i studentów klasy harfy Akademii Muzycznej w Katowicach.
W programie odnajdziemy m.in. utwory C. Monteverdiego, F. Schuberta, C. Debussy’ego, H. Genzmera, V. Kikty, M. Małeckiego czy P. I. Czajkowskiego.
Zapraszam serdecznie na wszystkie koncerty, warsztaty z muzyką dawną oraz lekcje mistrzowskie muzyki rosyjskiej na harfę, jak również maraton harfistów prowadzony przez Monikę Woźniak spod Akademii Muzycznej do siedziby NOSPRu.
Będę szczęśliwa móc wielu z Was spotkać na festiwalu w Katowicach!
Pozdrawiam serdecznie,
Helga Storck

Osiągnięcia

Z radością informujemy, iż na XII Ogólnopolskim Konkursie uczniów wszystkich specjalności „MAŁY CZY DUŻY WIRTUOZ” który odbył się 11-12 marca 2019 w Warszawie Ligia Nowak zdobyła Grand Prix oraz na III Międzynarodowym Konkursie Harfowym w Kijowie, który odbył 23-26 marca 2019, Ligia zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą – Koncerty

 Koncerty towarzyszące

 5.04.2019 Sala koncertowa PSM na Zamku Cieszyn:

The ThreeX  plus trzy – koncert crossover, czyli młodzi wirtuozi, którzy łączą muzykę klasyczną z trendami współczesnej muzyki jazzowej i humorem. Muzycy The ThreeX: Krzysztof Kokoszewski (skrzypce), Jacek Obstarczyk (fortepian) oraz Jacek Stolarczyk (skrzypce)to wybitnie uzdolnieni absolwenci bielskiej POSM, którzy studia odbyli we Wiedniu na University of Music and Performing Arts, gdzie byli znani jako Das Kleine Wien Trio. Na koncert w Cieszynie inaugurujący 8. MKDzH zaprosili uczniów i absolwentów z klasy harfy ich Alma Mater w Bielsku-Białej.

 6.04.2019 Browar książęcy na Wzgórzu Zamkowym Cieszyn

Harfa w wersji etno

Zespół tworzą:

Katka Dyga-Szymonowicz – struny głosowe

Amelia Tokarska – harfa

Anna Dobija – skrzypce prym, śpiew

Mateusz Gooral Górny – klawisze & syntezatory, beatbox, rymy, produkcja

Maciej Kamer Szymonowicz – śpiew, rymy, beatbox, kontrabas, piszczałki

Mikołaj Stachura – perkusja, Bajon

Zespół był dwa razy nominowany do nagrody Fryderyk w kategoriach Album

Etno/Folk i Nowa Twarz Fonografii, zdobył I nagrodę w konkursie muzyki folkowej w Zakopanem Tatrzańska Majówka 2006″ oraz III nagrodę podczas konkursu zorganizowanego przez Polskie Radio w ramach Festiwalu Nowa Tradycja.

  1. Album Psio Crew „Szumi Jawor Soundsystem” został uznany za Folkowy Bestseler Roku 2007 w największyn internetowym etno sklepie Serpent.pl a Album „Nowa Tradycja – Antologia Polskiego Folku” wraz z utworem Doliny wybrano Płytą Roku 2009 w internetowym etno sklepie Serpent.pl

CENY BILETÓW: 05.04 – 10 zł, 06.04 – 40 zł, dla uczestników 50% zniżki!