Wirtuozi V4+

NOTATKA PRASOWA

 

Maestro Placido Domingo w jury finału Wirtuozów V4+

Już 18 grudnia w TVP Kultura odbędzie się wielki finał programu „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show”.Wśród finalistów walczących o zwycięstwo znajdzie siędwoje uczestników z Polski: harfistka Zarina Zaradnaoraz akordeonista Dawid Siwiecki.  Wygrywa jeden uczestnik z każdego kraju. O tym, kto zostanie polskim zwycięzcą, zadecyduje jury wspólnie z Maestro PlácidoDomingo!

W ten piątek w TVP Kultura nie zabraknie emocji. Anielska wrażliwość kontra rockowa charyzma, tak można określić finał pierwszej edycji programu „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show”. Do finału zakwalifikowało się dwoje wspaniałych młodych muzyków klasycznych z Polski:Zarina Zaradna z Przeźmierowa, która ma 9 lat i gra na harfie,oraz 14letni Dawid Siwiecki z Krzywego, grający na akordeonie.

Prowadząca program Ida Nowakowska nazwała Zarinęaniołem: ma długie blond włosy, duże oczy, a do tego gra na anielskim instrumencie harfie. Młodziutka harfistka nie denerwuje się konkursem. Mam dużego pluszowego psa, którego zawsze zabieram ze sobą na scenę, tak na wszelki wypadek – wyjaśnia Zarina. Chciałabym zostać światowej klasy nauczycielką gry na harfie oraz komponować muzykę do filmów dla dzieci – odważnie dodaje uczestniczka.

Natomiast po półfinałowym występie Dawida, jury było pod wrażeniem jego talentu i  muzycznej ekspresji oraz poziomuinterpretacji utworu. Dla nich stał się akordeonistą z rockandrollową charyzmą. Dawid wie, na co przeznaczy wygraną w programie. Przystąpiłem do tego konkursu, aby kupić profesjonalny akordeon, który jest kluczowy dla mojego muzycznego rozwoju. Własny akordeon jest moim marzeniem. Chciałbym zostać profesjonalnym muzykiem przyznajeDawid Siwiecki.

Stawką w programie jest nagroda pieniężna, która z pewnością pozwoli zwycięzcy rozwinąć artystyczne skrzydła. Ale to nie wszystkie korzyści, które czekają na uczestników – mówi Alicja Węgorzewska, polska mezzosopranistka i jurorka programu. Dla młodych muzyków to spełnienie marzeń, by wystąpić przed międzynarodową widownią telewizyjną oraz profesjonalnym jury składającym się ze światowych gwiazd. To program, który zaważy na ich dalszym rozwoju i mam nadzieję otworzy drzwi do kariery. A być zauważonym dla młodego artysty to wielki krok naprzód, tym bardziej, że popularność w przypadku uczestnictwa w programie „Wirtuozi V4+” nie ogranicza się do jednego kraju, to od razu jest sława międzynarodowa komentuje jurorka programu.

Finał „Wirtuozów V4+. Międzynarodowego talent show” to nie lada wyzwanie, ale i szansa na spełnienie muzycznych marzeń.  Który z polskich uczestników wygra tę konkurencję?Czy jury wybierze anielską wrażliwość młodziutkiej Zariny, czy rockową charyzmę Dawida?

W TVP Kultura oglądać można pierwszą międzynarodową odsłonę popularnego na Węgrzech programu rozrywkowego „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show”, w którym biorą udział młodzi artyści reprezentujący kraje Grupy Wyszehradzkiej (Polskę, Czechy, Słowację, Węgry) oraz Serbię. Z każdego kraju zwycięzcą zostanie tylko jeden uczestnik. Kto otrzyma nagrodę i komu program otworzy drzwi do kariery?  Na te pytania odpowiedź padnie już 18 grudnia w finałowym odcinku programu „Wirtuozi V4+. Międzynarodowe talent show”.

Finał programu „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show” obejrzeć można już 18 grudnia w TVP Kultura o godzinie 19.00. Program emitowany będzie również w TVP HD, na streamie TVP Kultura 2 oraz w TVP VOD.