2. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Muzyki Harfowej pamięci Wiktorii Poltariewej we Lwowie

Podczas II Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Harfowej pamięci Wiktorii Poltariewej we Lwowie, który odbył się w dniach 28-30 maja 2016, Polska była licznie reprezentowana przez uczniów i studentów z Polski.

 

Grand Prix w kategorii soliści zdobyła Marcelina Dąbek uczennica prof. Helgi Storck (Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach).

W grupie A (do 9 roku życia) 

III miejsce ex aequo zajęła Maria Łepkowska uczennica Iliny Sawickiej z Prywatnej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku oraz Aleksandra Tomecka uczennica Agaty Fandri z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. E. Młynarskiego w Warszawie. 

W grupie B (od 10 do 12 roku życia)

I miejsce zdobył Marek Kupiec uczeń Anny Sikorzak-Olek z Państwowej Szkoły Muzycznej I st nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie,

II miejsce ex aequo Miriam Skalska uczennica Anny Sikorzak-Olek z państwowej Szkoły Muzycznej I st nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie, 

wyróżnienie ex aequo Klemens Młynarczyk uczeń Iliny Sawickiej z Prywatnej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku. 

W grupie C (od 13 do 15 roku życia)

I miejsce ex aequo Aleksandra Kamińska  uczennica Anny Sikorzak-Olek z Zespołu Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. 

W grupie D (od 16 do 19 roku życia)

I miejsce ex aequo Agata Angelika Rzoska uczennica Malwiny Lipiec-Rozmysłowicz z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. 

W grupie E (od 20 roku życia)

I miejsce Julia Łopuszyńska uczennica prof. Helgi Storck z Akademii Muzycznej im. K Szymanowskiego w Katowicach, 

III miejsce Paulina Mrozek uczennica prof. Helgi Storck z Akademii Muzycznej im. K Szymanowskiego w Katowicach,

wyróżnienie Małgorzata Sikora uczennica prof. Helgi Storck z Akademii Muzycznej im. K Szymanowskiego w Katowicach. 

W grupie F (zespoły kameralne) 

Grand Prix Wojciech Trefon i Maria Gmyrek zespół przygotowany przez Elżbietę Korelus (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w  Bielsku-Białej), 

I miejsce Alicja Kurek i Jan Jastrzębski przygotowanie: Agnieszka Grela-Fedkowicz oraz Magdalena Kopacz Nyklewicz (Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie),

II miejsce ex aequo Alicja Cetnar i Hubert Korczek przygotowanie: Agnieszka Grela-Fedkowicz i Renata Guzik (Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie) oraz Zespół The Swan Duo (Gaudynek Aleksandra, Czarnocka Aleksandra) przygotowanie prof. Urszula Mazurek (Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi)

wyróżnienie: Klaudia Kobus i Aleksandra Kobus  przygotowanie: Ilina Sawicka z Prywatnej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku.