Lista Laureatów IV Ogólnopolskiego Konknursu Harfowego im. Karola Grolla

GRUPA I

I miejsce – Idalia Gruszczyńska

Nauczyciel – Dorota Szyszkowska-Janiak

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi

II miejsce – Theodor Schock

Nauczyciel – Magdalena Czopka

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

III miejsce – Barbara Błoch

Nauczyciel – Natalia Dymarska

Zespół Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie

Wyróżnienie – Antonina Albrycht

Nauczyciel – Małgorzata Sikora

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu

Wyróżnienie – Ewa Gizelska

Nauczyciel – Dorota Szyszkowska-Janiak

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi

Wyróżnienie – Małgorzata Werner

Nauczyciel – Agnieszka Kaczmarek-Bialic

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach

GRUPA II

I miejsce – Urszula Smoła

Nauczyciel – Agnieszka Grela-Fedkowicz

Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie

II miejsce – Liliana Raczek                                                                                                                                     

 Nauczyciel – Justyna Hebda

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie

III miejsce ex aequo – Barbara Ciesielska

Nauczyciel – Małgorzata Szołtysek

Zespół Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej

III miejsce ex aequo – Mia Rawicka

Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie

Wyróżnienie – Rita Iwaniuk

Nauczyciel – Agnieszka Bemowska                                                                                                                            

 Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach

Wyróżnienie – Hanna Matuszyńska

Nauczyciel – Magdalena Czopka                                                                                                                                    

OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

GRUPA III

 I miejsce ex aequo – Helena Kamińska

Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie

I miejsce ex aequo – Mila Rozmysłowicz

Nauczyciel – Magdalena Czopka

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

II miejsce – Aleksandra Beme

Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie

III miejsce – Amelia Grzywińska

Nauczyciel – Natalia Dymarska

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi

Wyróżnienie – Łucja Iwańczak

Nauczyciel – Magdalena Czopka

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 3 im. M. Zduniak we Wrocławiu

Wyróżnienie – Zofia Młodawska

Nauczyciel – Magdalena Czopka

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

Wyróżnienie – Natalia Stanisławska

Nauczyciel – Małgorzata Szołtysek

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu

Wyróżnienie – Oliwia Wójtowicz

Nauczyciel – Justyna Hebda

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie

Nagroda PTH za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora – Mila Rozmysłowicz

Nauczyciel – Magdalena Czopka

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

GRUPA IV

I miejsce – Antonina Wieczorek

Nauczyciel – dr Aneta Salwińska

Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi

II miejsce – Maja Nowak

Nauczyciel – Małgorzata Szołtysek

Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.

III miejsce – Liwia Kluczniak

Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie

Wyróżnienie – Agata Kunach

Nauczyciel – Urszula Nowakowska-Żwirdowska                                                                                                          Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie

Wyróżnienie – Maria Matuszyńska

Nauczyciel – Magdalena Czopka

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu

Wyróżnienie – Zofia Mossakowska

Nauczyciel – Urszula Nowakowska-Żwirdowska

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie

Wyróżnienie – Witold Pojawa

Nauczyciel – Agata Fandri

ZPSM nr 1 – Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. J. Elsnera w Warszawie

Wyróżnienie – Anna Spóz-Parol

Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie

Wyróżnienie – Hanna Sprawka

Nauczyciel – dr Aneta Salwińska

Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi

Wyróżnienie – Laura Szewczyk

Nauczyciel – Marta Sandurska

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej

Nagroda PTH za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora – Antonina Wieczorek

Nauczyciel – dr Aneta Salwińska

Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi

Nagroda specjalna prof. Joanny Kozielskiej dla wyróżniającej się osobowości artystycznej – Liwia Kluczniak

Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie

Grupa V                                                                                                                                                                                  

I miejsce – Kalina Nowaczek                                                                                                                                    

Nauczyciel – Anna Piechura-Gabryś

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie

Nagroda specjalna Stowarzyszenia Harfa Dzieciom w postaci sesji nagraniowej – Kalina Nowaczek

Nauczyciel Anna Piechura-Gabryś

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie

Sprostowanie do artykułu „Komplementy dla Polaków” z Biuletynu Polskiego Towarzystwa Harfowego Kwiecień 2023


Uprzejmie informujemy, że w artykule o nagrodzonych Polakachna IV Międzynarodowym Konkursie im. Prof. Karela Patrasa w Pradze, nie została wymieniona Laura Jurčová, która otrzymała 2 nagrodę w 7 kategorii.  Laura jest studentką Pani dr Anny Sikorzak-Olek w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Bardzo przepraszamy za ten błąd oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Autorzy artykułu

Julia Król i Wojciech Trefon